WSET kurssien peruutusehdot

WSET viini- ja olutkurssien peruutusehdot

Peruutukset on tehtävä viimeistään kaksi viikkoa ennen kurssin alkua. Tämän määräajan jälkeen tehdyistä peruutuksista veloitetaan 50 % kurssimaksusta. Kun kurssin alkamisesta on ilmoitettu, osallistumista ei voi enää peruuttaa.

Jos peruutus johtuu sairaudesta ja siitä toimitetaan lääkärintodistus, veloitetaan 50 euron suuruinen käsittelymaksu lisättynä arvonlisäverolla (25,5 %).

Jos osallistuja ei saavu kurssille eikä ole peruuttanut osallistumistaan, kurssimaksu veloitetaan kokonaisuudessaan.

Jos olet jo saanut materiaalin ja peruutat osallistumisesi, veloitamme materiaalin hinnan seuraavasti:

  • WSET Level 2: 100 € + alv 25,5 %
  • WSET Level 3: 200 € + alv 25,5 %

Tentin peruutusehdot

Mahdollisista peruutuksista on ilmoitettava 14 päivää ennen tenttiä sähköpostitse sirpa.vaahti@perho.fi tai puhelimitse 050 3100 787.

Myöhemmistä peruutuksista tai saapumatta jättämisestä veloitamme peruutusmaksun 50 € (+ alv 25,5 %).